Subskrybuj:   Posty   |   Komentarze
RSS

Konsolidacja zadłużenia – na czym polega?

« starsze | nowsze »

Osoby, które biorą pożyczkę od banków lub firm pozabankowych, nie zawsze są w stanie spłacić kredyt. W niektórych wypadkach biorą kolejne pożyczki i zadłużają się coraz bardziej. W takim wypadku można przeprowadzić proces konsolidacji wszystkich pożyczek, który ułatwi proces oddłużania.

pieniądze

Jak poradzić sobie z długami?

Narastające długi są dużym problemem ludzi, którzy chcą spłacić pożyczkę, kolejną pożyczoną sumą. Osoby, które nie mogą zapłacić bankowi lub pożyczkodawcy wymaganej kwoty, mogą zgłosić się do rodziny lub przyjaciół i poprosić o pieniądze. Jeśli to rozwiązanie nie pomoże, zadłużeni klienci sprawdzają możliwości w Internecie.

portfel

Kolejnym pomysłem jest kontakt z firmą pozabankową mającą niskie oprocentowanie kredytu, np. pożyczki w ViaSms. Ten sposób jest dobry dla osób, które wiedzą, że w ciągu miesiąca będą mogły spłacić swoje długi. Kontakt z firmą zadłużeniową to również bezpieczna forma odciążania klienta i sposób na bezpieczne wyjście z długów bez potrzeby brania kolejnych pożyczek.

Co to jest konsolidacja?

Pożyczki zaciągnięte w różnych bankach oraz firmach pozabankowych można połączyć w jedną, z najniższym dla klienta oprocentowaniem. Ten proces nazywany jest konsolidacją długów. Jeśli zadłużona osoba zwraca się do banku z prośbą o skonsolidowanie wszystkich pożyczek, przedstawia zabezpieczenie długu oraz dochody z pracy. Poza tym konsultant sprawdza dane klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W przypadku firmy pozabankowej, która oferuje prywatne pożyczki konsolidacyjne, zazwyczaj zabezpieczeniem jest nieruchomość należąca do zadłużonej osoby. Historia kredytowa nie jest sprawdzana. Z tego względu, przed skonsolidowaniem długu w firmie pozabankowej warto porozmawiać z konsultantem w siedzibie firmy i poznać warunki współpracy.

Konsekwencje wynikające z niespłacenia pożyczek

Zdarzają się sytuacje, w których klienci zaciągają kilka pożyczek jednocześnie lub spłacają jeden kredyt kolejnym. W takiej sytuacji warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe oraz konsekwencje niespłacania długów w terminie. Proces sądowy, a następnie wizyta komornika w celu zajęcia dóbr, to bardzo stresujący dla klienta czas. Z tego względu, warto sprawdzić firmę, od której pożyczane są pieniądze, kontaktując się ze Związkiem Firm Pożyczkowych (ZFP).

Znalazłeś literówkę? Daj nam o tym znać!

Dodaj komentarz lub opinię na forum: