Subskrybuj:   Posty   |   Komentarze
RSS

Perforowanie blach

« starsze | nowsze »

Perforowanie blach to usługa z jakiej coraz częściej korzystają Polacy, warto zatem dowiedzieć się na czym tak naprawdę ona polega i na co zwrócić uwagę planując zrealizowanie projektu i podjęcie współpracy z wykonawcą. Zacznijmy od tego, iż…

Perforowanie może być na przykład introligatorską czynnością, albo elementem, który ma na celu stworzenie skomplikowanych wycinków z elastycznych i twardych materiałów. Efektem takich działań mogą być blachy perforowane, które wykorzystać można w wielu dziedzinach życia, do przeróżnych celów.

Blachy perforowane muszą być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, a firma-wykonawca musi trzymać się wszelkich standardów europejskich i tworzyć produkty tylko najwyższej jakości. Do produkcji blachy perforowanej powinna też używać stali (zwykłej, trudnościernej, żaroodpornej, nierdzewnej, kwasoodpornej), aluminium, mosiądzu bądź tworzyw sztucznych.

Grubość materiału tak wykonanego może wynosić do sześciu milimetrów, szerokość nawet 1500 mm, a długość 3000 mm. Problemem nie może być także pozostawienie nieperforowanych marginesów technologicznych. Firma powinna perforować blachę zarówno w formacie standardowym jak i niestandardowym. Blachy perforowane mogą mieć oczka w różnym kształcie (od okrągłych przez kwadratowe, wydłużone, po koniczynkowate. Każda z blach musi być wyposażona w pewien margines krawędzi (obramowanie). Jego szerokość może być dowolna.

Gdzie stosujemy blachy perforowane? Te o oczku kwadratowym często wykorzystuje się do zabudowywania grzejników i barier ochronnych, poręczy. Blacha perforowana może być także stosowana przy produkcji filtrów paliwowych, ochronnych, do produkcji sit do siewników, wialni, kombajnów, czyszczalni i suszarni.

Na co zwrócić uwagę zakupując blachę perforowaną? Przede wszystkim musimy przedstawić producentowi nasze wymagania. Warto więc podać rodzaj zamawianego produktu, ilość sztuk, rodzaj surowca, jego wymiary i rodzaj perforacji oraz jej rozmiar, odległość i układ między oczkami i wymiary marginesów. Istotne będą także parametry materiału i sposób jego produkcji, a także rodzaj surowca.

Znalazłeś literówkę? Daj nam o tym znać!

Dodaj komentarz lub opinię na forum: