Ubezpieczeniowego Skandia. Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów umowa w niektórych punktach narusza zbiorowe interesy konsumentów. Do takich praktyk zaliczyć można np. pobieranie opłaty likwidacyjnej. Odzyskania pełnej kwoty oszczędności jest jednak możliwe, nawet w ciągu kilku lat od rozwiązania polisy. Dowiedz się, jak skutecznie ubiegać się o pełen zwrot swoich pieniędzy.
Umowy ze Skandia / Vienna Life naruszają równowagę kontraktową. Do nieprawidłowości wykrytych przez UOKiK zaliczyć można fakt, że wszystkie niekorzystne następstwa wynikające z zawarcia umowy ponosi właściciel polisy. Dodatkowo klient ponosi również całe ryzyko związane ze zmianą wartości jednostek funduszu. Do nieprawidłowości zaliczyć należy również opłatę, pobieraną w momencie likwidacji polisolokaty Skandia. Z tego powodu coraz więcej osób chce rezygnować z zawartej umowy. Najskuteczniejszym sposobem jest złożenie odpowiednio wypełnionego wniosku o wypłatę Wartości Wykupu lub Świadczenia Wykupu.
Przy rezygnacji z polisolokaty zostanie pobrana opłata likwidacyjna Skandia. Nie oznacza to jednak, że vienna life rezygnacja musi wiązać się ze stratą części kwoty z rachunku. Dzięki zbadaniu sprawy przez UOKiK i ocenie, że umowy o ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym mogą naruszać zbiorowe interesy konsumentów, możliwe jest odzyskanie oszczędności w całej kwocie, na drodze cywilnoprawnej.
W przypadku, gdy zerwanie umowy Skandia i pobranie opłaty likwidacyjna miało miejsce kilka lat temu, odebranie bezprawnie pobranych pieniędzy również jest możliwe. W przypadku rezygnacji z umowy przed 09.07.2018 r., o zwrot opłaty ubiegać można się w ciągu 10 lat od rozwiązania lokaty. W sytuacji, gdy polisolokata Skandia została rozwiązana po dacie 09.07.2018 r., właściciel polisy ma na to 6 lat.
W każdym przypadku warto zdecydować się na pomoc sprawdzonej firmy, która pomoże uzyskać pozytywny wyrok w sprawach związanych z umowami zawartymi ze Skandia i Vienna Life.
Doświadczeni w tych dziedzinach specjaliści przeanalizują umowę zawartą ze Skandia, a ponadto bezpiecznie pomogą zlikwidować polisę. Ostatni kroki to zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, wejście na drogę cywilnoprawną i skuteczne odzyskanie pobranej kwoty.
Witam, mam polisę na 25 lat w MetLife, dawne Amplico. Założyła mi ją ciotka jak miałem 18 lat i jeszcze nie ogarniałem finansów. Umowa jest tak skonstruowana, że rezygnując dopiero rok przed zakończeniem wyjdę na zero. Wcześniejsze rezygnacje są związane z utratą sporej części wpłaconego kapitału. Dotrzymanie terminu polisy jest obecnie jedyną sensowną opcją. Czy można jakoś ją bezstratnie zakończyć?