E-biznes przejawia się w różnych formach. Popularność zdobywają tzn. własne sklepy internetowe. W jaki sposób rozpocząć taką działalność bez kapitału?
Sprawa nie jest taka trudna, jakby się mogło wydawać. Powszechnie sądzi się, że własny e-sklep równoznaczny jest z opłacaniem hostingu, domeny, oprogramowania, programistów. Możliwe jest jednak skorzystanie z usługi tzn. Sklepów Allegro.
Wszystko działa na zasadzie współpracy z największych serwisem aukcyjnym. Właściciel e-sklepu otrzymuje oprogramowanie, subdomene (z możliwością zakupienia własnej), hosting oraz support. Prawie za darmo. W zamian jest zobowiązany do przekazania Allegro pewnej prowizji ze sprzedaży. Allegro w sposób zautomatyzowany pobiera odpowiednią sumę (ok. 13 procent).
Rozwiązanie jest wygodne dla tych, którzy obawiają się inwestować w coś tak niepewnego, jak sklep internetowy. Obawy są słuszne, bo e-biznes w tej formie to ciężki kawałek chleba. W tej chwili na rynku istnieje ponad kilka tysięcy sklepów internetowych.
Aby prowadzenie sklepu przynosiło zamierzone korzyści, warto zainteresować się innowacyjnymi sposobami marketingu internetowego. Mam tutaj na myśli sprytny marketing wirusowy działający na portalach społecznościowych. Hasło przenoszone byłoby przez fanów, więc sam koszt kampanii nie wiązałby się ze sporymi kosztami. Trzeba tylko wykazać się kreatywnością. Hasła typu „a może frytki do tego” nie są przecież genialne. Każdy może takie coś wymyślić. Byleby promowało naszą markę.
A skąd weźmiesz pieniądze na towar? Więc o jakim braku kapitału tutaj mówimy?