Subskrybuj:   Posty   |   Komentarze
RSS

WordPress jako najpopularniejszy CMS

« starsze | nowsze »

Dla ludzi, którzy nie mieli zbyt wiele wspólnego z Internetem niektóre treści mogą się wydawać magiczne. Dlatego czasem warto jest przytoczyć definicje niektórych z nich, aby przybliżyć ich znaczenie. Jedną z nich jest system zarządzania treścią, czyli w skrócie CMS. Jest to bardzo potrzebne przy tworzeniu strony www. Dlatego, jeśli zamierzasz to zrobić, to warto, abyś się z tym zapoznał. Jest to pewna aplikacja, dzięki której można rozbudować i aktualizować treści. Dzięki temu możemy je w prosty sposób zaprezentować i zorganizować.

wordpress Jednym ze sposobów zarządzania treścią jest WordPress. Ma on swoje wady, ale także ma zalety. Jest on wykorzystywany nie tylko jako CMS, ale w dużej mierze się w tym przydaje. Korzysta z niego wielu blogerów, ale nie tylko. Jego zainstalowanie, skonfigurowanie, instalowanie dodatków, czy też modyfikowanie nie jest skomplikowane. Może być wykorzystany na różne cele min. tworzyć galerie, strony komercyjne, blogi, czy też archiwa, gdzie przechowywane są dokumenty lub nawet pozwoli zbudować własny sklep internetowy. Oczywiście nie oznacza to, że zbudujesz od razu bez problemu profesjonalny e-sklep, gdyż do tego potrzebna jest też odpowiednia obróbka skórki.

WordPress został stworzony dla tych, którzy nie lubią siedzieć i zastanawiać się jak zarządzać treściami własnej strony. Na jego potrzeby została opracowana prosta nawigacja, edycja, instalowanie systemu, czy też dodatków. Dlatego jest on tak bardzo popularny. Ma mnóstwo dodatków, z których możesz skorzystać, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej interesujący. Zostały opracowane jego różne wersje na potrzeby oprogramowań takich jak Windows, czy Linux.

Jednak istnieją dwie strony medalu. Dlatego WordPress ma również swoje wady. Został stworzony specjalnie dla blogerów, dlatego korzystanie z tej opcji przez innych zawsze będzie utrudnione. Nie jest to narzędzie, które skupia się wyłącznie na CMS. Zarządzanie stronami i postami jest zbyt oczywiste, proste, dlatego istnieje konieczność instalowania dodatków. Bez tego niestety się nie obędzie, przez co proces instalowania się wydłuża. Istnieje również statyczna formuła, jak również proste linki, przez co nie jest to profesjonalny system zarządzania treściami.

Znalazłeś literówkę? Daj nam o tym znać!

Dodaj komentarz lub opinię na forum: